facade-891214_1280

Funkcjonalność rolet dzień – noc

O roletach okiennych słyszał chyba każdy z nas i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie da się bowiem ukryć, że jest to dziś najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli pod uwagę weźmiemy osłony okienne. Oczywiste wydaje się bowiem to, że są one o wiele bardziej funkcjonalne od jakże popularnych w Polsce żaluzji. Jasne jest jednak to, że roleta rolecie nie równa. Nic dziwnego więc, że na rynku są te mniej i bardziej funkcjonalne. Jeśli jesteśmy już przy tych drugich, na pewno wato bliżej przyjrzeć się roletom dzień – noc, które występują między innymi w serii rolet Duo, która jest najpopularniejsza. Czym zatem są takie rolety i czy rzeczywiście warto na nie postawić?

Roleta na dzień i noc

Jak nie trudno się domyślić są to rolety, które sprawdzą w trakcie dania, ale i w nocy. Mimo wszystko z takimi do czynienia mamy także i w przypadku wszystkich innych. Oczywiste jest bowiem to, że jeśli w ciągu dnia chcemy do pomieszczenia wpuścić trochę światła, to roletę odsłaniamy. Na noc natomiast w ochronie swojej prywatności ją zasłaniamy. Rolety dzień – noc mają jednak to do siebie, że nie musimy ich odsłaniać czy zasłaniać w całości. Składają się bowiem na przemian z przezroczystych i nieprzezroczystych pasków.

Podobne do żaluzji

Wielu uważa, że rolety Zebra czy Duo są bardzo zbliżone do żaluzji. Po części można się z tym stwierdzeniem zgodzić, choć oczywiście nie do końca. Są one bowiem o wiele dokładniejsze, jeśli pod uwagę weźmiemy regulowanie nasłonecznienia pokoju. Warto zatem mieć je na uwadze.

2 thoughts on “Funkcjonalność rolet dzień – noc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *