latvia-749234_1280

Rolety, które przepuszczają światło

Wielu z nas zrezygnowało już dawno z żaluzji i wydaje się, że jest to zrozumiałe. Nie da się bowiem ukryć, że zwłaszcza z żaluzjami aluminiowymi mielimy spore problemy, ponieważ te często się wyginały. Poza tym sporo zastrzeżeń mieliśmy także do ich mechanizmu. Nic dziwnego, że po pojawieniu się rolet szybko zyskiwały one na popularności i ma to miejsce nadal. Jako że dziś cieszą się one ogromną popularnością, nie dziwi również i to, że samych rodzajów żaluzji jest dziś mnóstwo. Większość z nich po zasłonięciu nie przepuszcza światła, choć są też takie, które to umożliwiają. Mowa o roletach półprzepuszczających, którym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej.

Rolety z folii refleksyjnej

Jeśli mówimy już o takich roletach, trzeba zwrócić uwagę na te, które są wykonane z folii refleksyjnej. Jest to materiał, który przepuszcza światło, a więc pozwala widzieć, co znajduje się za oknem. Z drugiej strony musimy też pamiętać o tym, że rolety przepuszczające światło jednocześnie odbijają promienie słoneczne, co chroni pomieszczenie przed nadmiernym ogrzaniem.

Funkcjonalna i estetyczna

Jak nie trudno się domyślić roleta taka jest bardzo funkcjonalna i praktyczna. Nie można jednak przejść obojętnie wobec kwestii jej estetyczności. Nie da się ukryć, że w jakimś sensie stanowić ona może także dekorację pomieszczeń. Zwłaszcza w tych urządzonych w stylu nowoczesnym, a nie jest przecież tajemnicą, że wiele z nich jest obecnie urządzona właśnie w tym stylu. Wydaje się w związku z tym, że jak najbardziej takie rolety warto wziąć pod uwagę, gdyż sprawdzą się one w każdym mieszkaniu.

2 thoughts on “Rolety, które przepuszczają światło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *