window-1105992_640

Rolety – kolorowe czy bezbarwne?

Interesują Was rolety okienne? Jeśli tak to nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież nie jest żadną tajemnicą, że obecnie cieszą się one ogromną popularnością. Trzeba mieć na uwadze, że dziś stawia na nie niemal każdy z nas i oczywiście nadal tak będzie. Z pewnością są one bowiem o wiele lepsze od żaluzji, które do niedawna zasłaniały nasze okna i chroniły tak przed słońcem, jak i przed oczami gapiów. Jeśli mówimy o roletach, to większość z nich nie ma wprawdzie na sobie grafiki, ale nie jest przepuszczalna, gdyż są one kolorowe. Dotyczy to tak rolet z materiałów naturalnych, jak bawełna czy jedwab bądź tych sztucznych. Na rynku znajdziemy dziś jednak rolety zupełnie inne, które przepuszczają światło, a jednocześnie ochraniają nasze mieszkanie przed promieniami słonecznymi. O jakich roletach mówimy?

Rolety półprzepuszczające

Do takich zaliczymy rolety półprzepuszczające, które może nie są zbyt powszechne, ale na pewno w krótkim czasie na swojej popularności zyskają. Nie da się bowiem ukryć, że niosą one w sobie wiele korzyści. Należy mieć na uwadze, że taka roleta jest przezroczysta, a więc widać za nią to, co znajduje się na zewnątrz. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać o tym, że zawiera ona w sobie specjalną powłokę. W praktyce oznacza to tylko tyle, że nie przepuszczają one promieni słonecznych.

Dwa rodzaje rolet

W zasadzie dziś rodzaje takich rolet są dwa. W pierwszej kolejności mówimy tutaj o roletach do użytku domowego, choć pamiętajmy też o tych, które chronią przed wiatrem czy deszczem. Te służą ochronie balkonowych ogrodów, tarasów czy nawet ogródków piwnych.

2 thoughts on “Rolety – kolorowe czy bezbarwne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *